Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie Pierwszej Ligi odnieśli piłkarze olsztyńskiego Stomilu. Przed własną publicznością Duma Warmii pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (0:0).

Od początku spotkania przewagę mieli gospodarze, którzy często uderzali na bramkę Podbeskidzia. Mimo to, na pierwszego gola, zgromadzeni na stadionie przy ulicy Piłsudskiego kibice musieli czekać do 50. minuty. Płaskim, a co najważniejsze celnym uderzeniem popisał się Piotr Głowacki. Kwadrans później na 2:0 strzałem głową podwyższył Adrian Karankiewicz. W 70. minucie spotkania trzecią bramkę dla olsztynian zdobył Artur Siemaszko. Gości stać było jedynie na honorowe trafienie z 85. minuty. Autorem gola Paweł Tomczyk.

Stomil za ciosem będzie próbował pójść już w najbliższy piątek, 18 sierpnia. Podopieczni Tomasza Asenskiego na wyjeździe zmierzą się ze spadkowiczem z Ekstraklasy, Ruchem Chorzów. Początek spotkania o 20:45.

Stomil Olsztyn: 13. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 23. Paweł Baranowski, 16. Łukasz Sołowiej, 3. Marcel Ziemann - 10. Piotr Głowacki, 97. Wiktor Biedrzycki, 44. Adrian Karankiewicz (81, 14. Daniel Mikołajewski), 5. Grzegorz Lech (87, 22. Tomasz Zahorski), 34. Wołodymyr Tanczyk - 9. Artur Siemaszko (75, 90. Paweł Abbott)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: 13. Rafał Leszczyński - 27. Marcin Sierczyński, 4. Kamil Wiktorski, 5. Mariusz Magiera, 92. Paweł Moskwik - 99. Adrian Pindera (63, 21. Kacper Kostorz), 17. Tomasz Podgórski, 90. Adrian Rakowski, 41. Dimityr Ilijew (56, 20. Filip Matuszczyk), 11. Łukasz Sierpina - 94. Valērijs Šabala (54, 9. Paweł Tomczyk)