Policjanci z Ostródy pod nadzorem prokuratury zakończyli sprawę znęcania się byłego oraz obecnego właściciela nad psem. Według śledczych mieszkańcy gminy Morąg rażąco zaniedbywali czworonoga, którym mieli się opiekować. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do ostródzkiego sądu rejonowego niebawem trafi akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom gminy Morąg. Ostatniemu i poprzedniemu właścicielowi czworonoga zarzuca się złamanie ustawy o ochronie zwierząt.

Pod koniec ubiegłego roku ostródzcy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące znęcania się nad psem rasy york. Zgłoszenie to funkcjonariusze otrzymali z Alarmowego Funduszu Nadziei na Życie w Ostródzie. Po interwencji policjantów i pracowników fundacji, zaniedbany pies trafił do gabinetu weterynaryjnego, a następnie do szpitala znajdującego się przy schronisku.

Z ustaleń policjantów wynika, że zarówno były właściciel, jak również ostatnia właścicielka czworonoga, nie zapewniali psu odpowiednich warunków bytowych oraz opieki weterynaryjnej.

36-latka i 39-latek zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa. Za czyn, którego się dopuścili grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.