Tomograf łodzią podwodną? Czemu nie? Każdy pomysł jest dobry, żeby zmniejszyć stres przed badaniem i wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, w którym sala do badania tomograficznego zamieniła się w głębiny oceanu.

Nowy tomograf za ponad milion złotych pomoże w komfortowej i bezbolesnej diagnostyce w onkologii, traumatologii i przy innych schorzeniach. Kolorowe ozdoby mają łagodzić stres u dzieci podczas badania.

Jest chyba jednym z najnowocześniejszych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Ma wiele przydatnych funkcji, niską dawkę promieniowania i bardzo dobry obraz —mówi dr Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Dzięki działalności Komitetu Pomocy Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie, placówka otrzymała także pompy infuzyjne.

Komitet od 14 lat organizuje bal charytatywny z licytacjami na rzecz małych pacjentów. W tym roku zebrano prawie 27 tys. złotych, za które kupiono stację dokującą z pięcioma pompami infuzyjnymi. Sprzęt wyposaży jedno stanowisko intensywnej terapii.