Szczycieńscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło na terenie gminy Pasym w miejscowości Rusek Wielki. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 46-letni mężczyzna wybrał się z synem nad jezioro, aby popływać kajakiem. Młody mężczyzna dopłynął do brzegu natomiast 46-latek zaginął. W poszukiwaniach brali udział policjanci i strażacy. We wtorek, 8 sierpnia ciało zaginionego zostało odnalezione w Jeziorze Rusek.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (6.08) około godziny 15:30 w miejscowości Rusek Wielki w gminie Pasym. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 46-letni mężczyzna wybrał się wspólnie z synem nad jezioro, aby popływać kajakiem. W pewnym momencie łódź wywróciła się na bok i obaj mężczyźni wpadli do wody. 27-latek o własnych siłach dopłynął do brzegu natomiast jego ojciec zaginął.

W poszukiwaniach brali udział policjanci i strażacy. We wtorek, około godziny 13:00 grupa strażaków z Olsztyna ze specjalistycznym sprzętem i uprawnieniami do nurkowania, odnalazła ciało zaginionego 46-latka w Jeziorze Rusek.

Na miejscu pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki oraz prokuratorem. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Z relacji 27-latka wynika, że mężczyźni pili wcześniej alkohol.