Tysiąc osób więcej niż w ubiegłym roku chce studiować na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Zakończyła się rejestracja kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia.

Ponad 4700 miejsc przygotowała uczelnia dla przyszłych studentów. Chęć studiowania na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim zgłosiło podczas rejestracji kandydatów prawie 10 tys. osób. To o tysiąc więcej niż w ubiegłym roku. Młodzi ludzie mieli do wyboru 77 kierunków w tym cztery nowe: położnictwo, inżynieria informacji, inżynieria przetwórstwa żywności i lingwistyka w biznesie.

Ta ostatnia propozycja okazała się rekrutacyjnym „strzałem w dziesiątkę”, bo uplasowała się na trzecim miejscu w rankingu najpopularniejszych kierunków. Na jedno miejsce w tym przypadku przypadło 5 kandydatów. Jak co roku najwięcej, bo 13 osób, stara się o przyjęcie na kierunek lekarski. Są jednak także takie kierunki, których nie udało się uruchomić. Wśród nich są: filologia rosyjska z językiem angielskim, inżynieria bezpieczeństwa czy technologia drewna.

Najwięcej osób, które chcą studiować na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim pochodzi z Warmii i Mazur. Później są to mieszkańcy mazowieckiego. Wśród miast najwyżej plasują się Olsztyn i Warszawa. Chęć studiowania kandydaci muszą potwierdzić do 20 lipca.