Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci 52-letniej obywatelki Niemiec, której ciało znalezione zostało w Jeziorze Wierzbińskim w gminie Orzysz. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta wraz z mężem kilka godzin wcześniej przyjechała do Wierzbin kamperem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 16 lipca, około godziny 21:00 nad Jeziorem Wierzbińskim w gminie Orzysz. To właśnie tam w wodzie zostało znalezione ciało 52-letniej obywatelki Niemiec.

Jak ustalili policjanci, małżeństwo przyjechało do Wierzbin kamperem, aby wypocząć nad jeziorem kilka dni. Po długiej podróży 52-letnia turystka postanowiła popływać. Kiedy zaczęło się schładzać, a kobieta jeszcze nie wróciła, mąż zaczął jej szukać na własną rękę. Prowadzone przez niego poszukiwania okazały się bezskuteczne. O zaginięciu żony powiadomił policję.

W trakcie prowadzonych poszukiwań, ciało zaginionej kobiety zostało znalezione w jeziorze. Jest ono zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Przyczyny i okoliczności śmierci kobiety wyjaśniają policjanci, pod nadzorem prokuratora.