Elbląskie szczypiornistki wróciły do treningów. Zawodniczki Kram Startu Elbląg zaprezentowały się swoim kibicom podczas turnieju charytatywnego na polu golfowym w Pasłęku. Okazuje się, że i w tej dyscyplinie podopieczne Andrzeja Niewrzawy radzą sobie całkiem nieźle.

Na polu golfowym szczypiornistki miały pole do popisu. W tej nietypowej scenerii odbyła się nieoficjalna prezentacja zespołu, który w nowym sezonie będzie walczyć na parkietach zawodowej Superligi kobiet. To jak będą wyglądać same rozgrywki okaże się dopiero po 20 lipca, gdy poznamy szczegóły ewentualnej reformy.

W ekipie Startu pojawiło się kilka nowych twarzy m.in. Daria Szynkaruk, młodzieżowa reprezentantka Polski. Utalentowana skrzydłowa długo się nie zastanawiała nad przeprowadzką z Kwidzyna do Elbląga. Ta mieszanka młodości z rutyną znów ma namieszać w Superlidze.

Celem Startu jest zdobycie krążka, marzeniem zdobycie medalu w kolorze złota. Przez najbliższe dwa tygodnie elblążanki będą trenować na własnych obiektach, pod koniec lipca wyjadą na kilkudniowy obóz do Cetniewa.