Na co dzień kojarzeni są z wyjątkowo twardą grą, owalną piłką i trawiastą murawą. Rugbyści zaprezentowali się tym razem w innych, niecodziennych warunkach, bo na piasku. W Olsztynie po raz trzeci zorganizowano turniej Ukiel Beach Rugby Cup.

Bez przegrupowań, ze zmianami hokejowymi i przede wszystkim na piasku. Organizatorom turnieju z Rugby Team Olsztyn zależy, by dyscyplina była jeszcze efektowniejsza i przystępna dla kibiców. Choć w pierwszej wersji drużyn miało być 11, to ostatecznie w Olsztynie stawiło się 6 ekip. Wiele z nich powstało jednak z połączenia kilku klubów, dzięki czemu kibice mogą oglądać prawdziwy przekrój zespołów rugby z całego kraju.

Na turnieju nie zabrakło także pań. Najodważniejsze zawodniczki nie przestraszyły się twardej rywalizacji i próbowały swoich sił również w starciach z mężczyznami. Zagrali też triumfatorzy dwóch poprzednich turniejów, czyli rugbyści Lechii Gdańsk oraz ekipy z Warszawy, Białegostoku i oczywiście Olsztyna. Zmagania nad jeziorem Ukiel potrwają do niedzieli.