Będą pieniądze na wykonanie koncepcji programowej ekspresowej „16” na odcinku Mrągowo - Orzysz - Ełk. O większe środki na ten cel starała się w ministerstwie infrastruktury i budownictwa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie. Wykonanie projektu pozwoli na ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji.

Jest zielone światło dla dalszych prac nad ważną inwestycją drogową na Warmii i Mazurach. Podpis na aneksie do programu budowy ekspresowej „16” złożył Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa. O zwiększenie kwoty potrzebnej na wykonanie dokumentacji projektowej ekspresowej szesnastki na odcinku Mrągowo - Orzysz - Ełk wnioskowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie.

Aneks pozwoli rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą, który będzie miał 37 miesięcy na wykonanie studium techniczno- ekonomiczno-środowiskowego wraz z elementami koncepcji programowej. Projekt ma dotyczyć 74 kilometrów drogi ekspresowej. Szacowany koszt budowy na odcinku między Mrągowem a Ełkiem to 3 mld zł.

W budowie są już inne odcinki „16”. Trwają prace na obwodnicy Ostródy i południowej obwodnicy Olsztyna. Przygotowywany jest też projekt dla drugiej jezdni drogi Olsztyn - Biskupiec.