Kolejne dwa zezwolenia na inwestycje w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Otrzymały je firma produkująca meble z Elbląga i zakład produkujący prefabrykaty betonowe w podstrefie szczycieńskiej.

Jak zauważa Grzegorz Smoliński, prezes W-MSSE, kolejne inwestycje to duży sukces mieszkańców, którzy mogą znaleźć pracę w przyzwoitych warunkach i nie muszą wyjeżdżać za granicę. Z kolei firma, dzięki pozwoleniu strefowemu, uzyskuje zwolnienie z podatku dochodowego.

Jeżeli chodzi o Elbląg, to jest to firma, która zaczynała w strefie w 2006 roku zatrudniając 300 pracowników. Teraz otrzymała siódme pozwolenie na działalność strefową i zatrudnia ponad 1500 osób. Obecnie to największy pracodawca w mieście — mówi Grzegorz Smoliński.

Od początku roku W-MSSE wydała pozwolenia 20 firmom między innymi z Olsztyna, Bartoszyc i Mrągowa. Firmy na inwestycje przeznaczyły prawie półtora miliarda złotych. Dzięki temu powstało ponad tysiąc nowych miejsc pracy. Już wiadomo, że pozwoleń w tym roku będzie więcej. Warmińsko-mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna to obecnie ponad 1300 hektarów gruntów.