- Silna Polska to błogosławieństwo dla Europy- powiedział Donald Trump na pl. Krasińskich w Warszawie. Wizytę prezydenta Stanów Zjednoczonych śledzili amerykańscy żołnierze z Batalionowej Grupy Bojowej NATO, która stacjonuje w Bemowie Piskim. - Robimy tu dobrą robotę zgodnie z wolą prezydenta Donalda Tramp - mówili dziś amerykańscy żołnierze.

W spotkaniu z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem w Warszawie wzięło udział ponad 350 żołnierzy z Grupy Bojowej NATO, która stacjonuje w Bemowie Piskim. Żołnierze amerykańscy wizytę prezydenta śledzili na ekranach telewizorów w Orzyszu. Jako pierwsza głos zabrała pierwsza dama Ameryki, Melania Tramp, ale to Donald Tramp był najbardziej wyczekiwanym mówcą. „Jestem tutaj nie tylko po to, by odwiedzić starego sojusznika, ale pokazać Was jako przykład innym”.

W imieniu wszystkich Amerykanów chciałbym podziękować narodowi polskiemu za szczodrość podczas powitania naszych żołnierzy. Oni nie tylko bronią wolności, ale są również symbolem zaangażowania Stanów Zjednoczonych w Wasze bezpieczeństwo i w zapewnienie silnej i demokratycznej Europy — mówił Donald Trump. Właśnie te słowa z zadowoleniem przyjęli amerykańscy żołnierze, którzy stacjonują Orzyszu.

Po godzinie 14 prezydent Donald Trump odleciał z Lotniska im. Chopina do Hamburga na szczyt państw G20.