Na początku czerwca pokazaliśmy Państwu materiał o 6-miesięcznym Miłoszu, który pilnie potrzebował pieniędzy na operację serca w Niemczech. Jego wzruszająca historia dotarła poprzez facebookowy profil TVP3 Olsztyn do prawie pół miliona osób. Dzięki Państwa hojności chłopiec jest już w Bergen, gdzie przygotowuje się do operacji, która odbędzie się już za cztery dni.

Wyścig z czasem zaczął się miesiąc temu. Rodzicom 6-miesiecznego Miłosza przedstawiono diagnozę, która była jednocześnie wyrokiem - półtora miesiąca życia. Szansy na przeżycie rodzice Miłosza upatrywali w niemieckiej klinice. Koszt leczenie przekraczał jednak ich możliwości.

Okazało się, że malutkie serce dziecka poruszyło wielkie serca telewidzów i internautów, którzy żywo zareagowali na wzruszającą historie chłopca urodzonego z jednokomorowym sercem. W akcję zaangażowana była między innymi fundacja ,,Się Pomaga". Ostatecznie, dzięki zaangażowaniu wielu osób, ze wszystkich źródeł udało się zebrać ponad dwa razy więcej niż wymarzone minimum.

Mamy 350 tys. zł. Koszt jednej operacji to 150 tys. zł. Druga operacja tyle samo kosztuje i około 50 tysięcy na rehabilitację — mówi Małgorzata Piotrak, ciocia Miłosza.

Miłosz jest już w niemieckim Münster. Pierwsza operacja odbędzie się już 10 lipca.