Chata Zielarska, zagroda edukacyjna oraz wiata garncarska, to tylko kilka miejsc, jakie można odwiedzić w Sąpach koło Młynar. Miejscowość dzięki prężnej działalności mieszkańców została zauważona na arenie całego kraju. Dziś (4.07) jedna z mieszkanek tej wsi, Ewa Nisiewicz, została nagrodzona przez Prezydenta RP za działalność, jaką wykonała na rzecz swojej miejscowości.

Ewa Nisiewicz, to kobieta z pomysłem na siebie, która swoją pasją lubi dzielić się z innymi. Siedem lat temu zaczęła aktywnie działać na rzecz wsi Sąpy, położonej niedaleko Młynar.

Z dzieciństwa pamiętam, że często nie mieliśmy możliwości korzystania z różnego rodzaju warsztatów, ponieważ rodzice na wsi nie mieli czasu wozić nas do domu kultury czy do Elbląga. Dlatego powstała fundacja, na którą zdobywałam pieniądze — mówi Ewa Nisiewicz, nagrodzona przez prezydenta RP mieszkanka Sąp.

Motywem przewodnim wioski są baby, nie tylko rzeźbione, ale również te, które powstają w czasie zajęć z rękodzieła. Dzięki działalności kobiety powstała wieś tematyczna - „Sąpy Babia Dolina”. Zbudowano także Chatę Zielarską, wiatę garncarską i zagrodę edukacyjną. Z tych wszystkich dobrodziejstw mogą korzystać na co dzień i czerpać regionalną wiedzę mieszkańcy oraz turyści, którzy przyjeżdżają na warsztaty prowadzone przez Ewę Nisiewicz.

Pasję i całą działalność Pani Ewy docenił prezydent Andrzej Duda, który nagrodził ją w ogólnopolskim konkursie ,,Sposób na sukces”.