Wciąż bez wyroku dla Katarzyny W., matki noworodka znalezionego na plaży w Starej Pasłęce. Kobieta jest oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka. Dzisiejszą (14.06) rozprawę odroczono ponieważ nie stawił się ostatni pozostały do przesłuchania świadek w tej sprawie.

Ciało noworodka na plaży 3 listopada 2015 roku znalazła mieszkanka Starej Pasłęki, która wyszła na spacer z psem. Matką okazała się 18-letnia Katarzyna W. Kobieta urodziła w mieszkaniu we Fromborku. Początkowo zeznawała, że dziecko urodziło się martwe - sekcja zwłok jednak tego nie potwierdziła.

Ostatecznie kobieta przyznała się do winy i chciała dobrowolnie poddać się karze, spotkało się to z przychylną oceną prokuratury. Zaprotestował jednak ojciec dziecka, który twierdził, że czyn kobiety wyczerpuje znamiona zabójstwa. Sprawa ponownie trafiła wtedy do Prokuratury Rejonowej w Braniewie.

Przez niestawienie się świadka na dzisiejszym procesie wyrok poznamy prawdopodobnie w sierpniu. Katarzynie W. grozi 5 lat więzienia. Do czasu zakończenia sprawy przebywa na wolności.