Został opracowany ponad rok temu, ale do tej pory nie został przyjęty. Program współpracy transgranicznej Polska - Rosja może wspomóc Warmię i Mazury, bo w grę wchodzi 61 mln euro. O jego szybkie przyjęcie apelują politycy partii Polska Razem Jarosława Gowina.

Do partii Polska Razem Jarosława Gowina na Warmii i Mazurach dołączył kolejny polityk - Michał Krasiński, wicestarosta kętrzyński: — Dołącza do nas sprawdzony samorządowiec młodego pokolenia. Ci ludzie naprawdę wiedzą, czego chcą w polityce — mówi Michał Wypij, prezes warmińsko-mazurskiego zarządu Polski Razem.

Dziś razem w Reszlu przygotowali apel do premier Beaty Szydło o przyjęcie przez Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów programu współpracy transgranicznej Polska - Rosja.

To zarazem niewątpliwie duży krok w kierunku wsparcia partnerstwa polsko-rosyjskiego, jak również wsparcia samorządów lokalnych, samorządów z Warmii i Mazur oraz Pomorza — mówi Paweł Szliwiński, radny sejmiku województwa, Polska Razem.

Na współpracę kulturalną, gospodarczą, bezpieczeństwo granic i komunikację zapisano w programie 61 mln euro - 41 mln to dofinansowanie unijne, a reszta to wkład Federacji Rosyjskiej.