Szczypiornistki Kram Startu Elbląg z brązowym medalem mistrzostw Polski. W ostatnim meczu sezonu Superligi zremisowały we własnej hali z Selgrosem Lublin 26:26. Dzięki minimalnej przewadze w tabeli, remis w spotkaniu z bezpośrednim rywalem w walce o brąz okazał się wystarczający do osiągnięcia upragnionego celu. Tym samym Start wraca na najniższy stopień podium po 17 latach przerwy.

Spotkanie na początku układało się pod dyktando elbląskich szczypiornistek. Niesione dopingiem 1300 kibiców wyszły na prowadzenie 7:3. Zdeterminowane lublinianki zredukowały jednak przewagę i w 16. minucie doprowadziły do wyrównania. Stan niepewności na szczęście nie trwał długo - do przerwy Start miał 4 bramki zapasu.

Druga połowa dla elbląskich kibiców była niczym jazda kolejką górską - raz w górę, raz w dół. Najpierw dwa trafienia zaliczyły lublinianki. Elblążanki złapały drugi oddech i zrewanżowały im się gradem bramek wychodząc na prowadzenie 22:14. Przyjezdne nie załamały jednak rąk by w samej końcówce doprowadzić do remisu. Na więcej elblążanki już jednak im nie pozwoliły i to one mogły cieszyć się po końcowym gwizdku.

Zakończenie ligowego sezonu nie oznacza dla elbląskich kibiców końca emocji. W sobotę Start zagra w Lublinie w finale pucharu Polski. Zmierzy się z wicemistrzem kraju Zagłębiem Lubin.