Alicja Bykowska-Salczyńska została laureatką Literackiej Nagrody Warmii i Mazur. Wawrzyn to najważniejsze wyróżnienie przyznawane autorom związanym z naszym regionem. Wręczono także Wawrzyn Czytelników, a powędrował on także do rąk kobiety - Joanny Jax za publikację” Saga von Becków”.

W pięcioosobowym gronie finalistów znalazły się tym razem aż cztery autorki: Joanna Jax, Katarzyna Matwiejczuk, Ewa Kozłowska i Alicja Bykowska-Salczyńska. Kapituła w finale umieściła także reportażystę Wacława Radziwinowicza, a najważniejszym laurem postanowiła uhonorować olsztyńską poetkę Alicję Bykowską-Salczyńską.

Nagrodzoną książką jest tom poezji pod tytułem „Cno”. To bardzo osobista, a zarazem uniwersalna opowieść o rodzinnej traumie, poetycki reportaż z podróży na Wołyń. To także literacki powrót olsztyńskiej autorki, która po ponad 10 latach w tak spektakularnym stylu podejmuje najważniejsze zagadnienia naszych czasów - zła, krzywdy, przebaczenia.

Wawrzyn Czytelników to druga z ważnych nagród, a głosować można było między innymi poprzez stronę internetową TVP3 Olsztyn. Jak co roku nagrodzono także książkę najładniej wydaną, czyli doceniono szczególne walory edytorskie. Tu nagroda powędrowała do wydawnictwa Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Elblągu za książkę poświęconą dalekowschodniej porcelanie.