Sześć firm stara się o kontrakt na przebudowę ulicy Partyzantów w Olsztynie. We wtorek, 9 maja, otwarte zostały oferty na realizację inwestycji na odcinku między ulicą 1 Maja a rondem Bema.

Najtańszą ofertę przeznaczyła firma Balzola. Jej oferta to nieco ponad 22 mln. Dodatkowo zobowiązała się do przejęcia wszelkich ryzyk związanych z realizacją zadania. Drugą co do wysokości propozycję przestawiła Skanska. To oferta wyższa o prawie 2 mln zł. Najdrożej realizację zadania wyceniło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego.

Na realizację inwestycji zarezerwowanych było 25,9 mln zł —informuje Andrzej Karwowski, kierownik jednostki odpowiedzialnej za zadanie — Teraz około miesiąca powinno potrwać sprawdzenie dokumentacji. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, będziemy mogli podpisać umowę i zacząć realizację inwestycji.

Ulica Partyzantów po przebudowie nie będzie szersza niż obecna jezdnia. Będzie mieć za to po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Zewnętrzne będą buspasami, a wewnętrzne posłużą ruchowi powszechnemu. Wymienione zostaną podziemne instalacje, wybudowana zostanie ścieżka rowerowa oraz nowe chodniki i zatoki postojowe dla aut.

Wzdłuż ulicy posadzonych zostanie ponad 100 nowych drzew oraz kilkadziesiąt tysięcy kwiatów. Poza tym przy zaślepionym wylocie z ulicy Dąbrowszczaków w Partyzantów powstanie park kieszonkowy. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2018 roku.

Nadal trwa przyjmowanie ofert dotyczących przebudowy drugiej części ul. Partyzantów - od ronda Bema do ulicy Lubelskiej. Termin składania dokumentów minie 23 maja.