Niespełna 2 lata temu, kilkudziesięciu aktywistów powołało do życia Partię Razem. O ugrupowaniu głośno zrobiło się po debacie wyborczej w 2015 roku, w której Razem reprezentował Adrian Zandberg. W czwartek (20.04) lider partii spotkał się zwolennikami wizji ugrupowania w Olsztynie.

Tu w Olsztynie i w wielu innych miastach, np. przed wyborami samorządowymi, zastanawiamy się nad tym, w jakiej formule upominać się o prawa pracownicze, o sprawiedliwość społeczną, o prawa człowieka, o prawa kobiet — mówi Adrian Zandberg, Zarząd Krajowy Partii Razem.

Dlatego Partia Razem ma zorganizować cykl szkoleń dla liderów regionalnych, podczas których wypracowane zostaną podstawy i priorytety przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi.

Tak jak na początku swojej działalności, członkowie Razem chcą większej aktywizacji politycznej obywateli i obywatelek, a także wzmocnienia reprezentowania interesów pokrzywdzonych grup społecznych, wyrównywania szans i zmian w skostniałym według zwolenników ugrupowania, systemie politycznym.

Podczas czwartkowego spotkania członkowie i zainteresowani działaniami partii rozmawiali o jej historii, trudnych początkach i tym co udało się do tej pory osiągnąć.