Ulica Pieniężnego, jedna z najważniejszych arterii Olsztyna, zamknięta do grudnia. Kierowcy, piesi i osoby korzystające z komunikacji miejskiej przez kolejne miesiące muszą liczyć się z utrudnieniami. Pierwszy dzień zmian w organizacji ruchu minął jednak spokojnie.

Ulica Pieniężnego została zamknięta w nocy z 19/20 kwietnia. Od rana kierowcy byli zmuszeni do korzystania z objazdów, m.in. ulicą Kościuszki. W godzinach porannych. między 7:00 a 8:00 nie było z tym problemów.

Drogowcy zalecają także korzystanie z drugiego objazdu ulicą Artyleryjską. Tam również dziś rano obyło się bez dużych utrudnień w postaci korków. Więcej czasu zajmowało jedynie pokonanie alei Schumana w kierunku ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Kierowcy musieli liczyć się z zatorem przed samym rondem na pasie do jazdy na wprost.

W stronę ulicy Pieniężnego wjeżdżali tylko nieliczni kierowcy, którzy od razu napotykali policyjne patrole. Z utrudnieniami od rana borykali się także piesi. Ulica jest zamknięta w całości. Ogrodzenie uniemożliwia swobodne przejście w okolicach mostu świętego Jakuba.

Muszą pamiętać, że jeżeli będą chcieli przechodzić z północy na południe i z południa na północ w tej części Olsztyna, mogą skorzystać ze wskazanych przez wykonawcę obejść. Należy pamiętać, że można przejść np. przez Park Centralny lub przez starówkę — mówi Paweł Pliszka, Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Gdy kierowcy i piesi omijali ulicę Pieniężnego drogowcy nie tracili czasu. Rozpoczęli od zrywania nawierzchni. Kolejnym etapem będzie przebudowa podziemnych sieci. W czasie przebudowy także komunikacja miejska zmieniła trasy dojazdu. Dziesięć linii autobusowych korzysta z alternatywnych objazdów.

Między innymi linia 101, 136 czy 309 pojedzie ulicą Grunwaldzką i Artyleryjską. Pozostałe linie wykorzystają ulicę Kościuszki i Niepodległości — dodaje Pliszka.

Przebudowa ulicy Pieniężnego ma potrwać do połowy grudnia.