We wczorajszych (19.04) informacjach mówiliśmy o kłopotach finansowych Warmii Traveland. Klub zalega z wypłatami zawodnikom, którzy mieli nie wyjść na ostatni mecz ligowy. Szczypiorniści Warmii, po obejrzeniu wyemitowanego przez nas materiału, twierdzą, że wypowiedzi prezesa klubu Stanisława Tunkiewicza, były nieprawdziwe.

W oświadczeniu czytamy: W związku z nieprawdziwymi wypowiedziami prezesa naszego klubu Stanisława Tunkiewicza na antenie TVP3 Olsztyn, zwracamy się z prośbą o spotkanie prezesa z całym zespołem OKPR Warmia Traveland Olsztyn.

Według szczypiornistów nieprawdą jest, że prezes regularnie spotykał się z zespołem i udzielał piłkarzom ręcznym informacji na temat bieżącej sytuacji klubu. Zawodnicy chcą m.in. wyjaśnienia braku płynności finansowej, określenia terminów spłaty zadłużenia, przedstawienia perspektyw klubu na przyszły sezon czy informacji o wydatkach oraz przedsiębiorcach, z którymi zarząd miał się kontaktować w celu uzyskania wsparcia finansowego.

Leszek Dublaszewski, dyrektor Warmii Traveland Olsztyn, zapewnił nas w rozmowie telefonicznej, że przekazał informację prezesowi. Ze Stanisławem Tunkiewiczem nie udało nam się skontaktować.