Warmińsko-Mazurskie niezmiennie jest tym polskim regionem, w którym najtrudniej znaleźć pracę. Choć statystyki bezrobocia są najniższe od lat, to ciągle bezrobotnych mamy więcej niż inne województwa. Mówimy i piszemy o tym przy okazji Olsztyńskich Targów Pracy. wydarzenia, na którym pracodawcy i osoby pracy szukające mogą się spotkać oko w oko.

Na Olsztyńskich Targach Pracy swoją ofertę prezentowało w tym roku niemal 40 firm i instytucji z Olsztyna oraz powiatu olsztyńskiego. Oprócz potencjalnych pracodawców pojawili się także doradcy zawodowi i agencje oferujące pracę za granicą. Gospodarzem wydarzenia był w tym roku Zespół Szkół Samochodowych.

Targi, których głównym organizatorem był Miejski Urząd Pracy w Olsztynie, były imprezą otwartą dla wszystkich szukających pracy, nie tylko dla uczniów: — Kiedyś była moda na osoby młode. Pracodawcy najczęściej szukali osób młodych do 30 roku życia. W tej chwili widzimy, że to się zmienia, a pracodawcy zatrudniają osoby powyżej 50 roku życia — mówi Krystyna Dudzińska, dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Olsztynie.

W warmińsko-mazurskich urzędach pracy zarejestrowanych jest obecnie nieco ponad 70 tys. bezrobotnych. Tak zwana stopa bezrobocia jest najniższa od lat i wynosi niespełna 15 proc. Najlepsza sytuacja jest w Olsztynie i powiecie iławskim, a najgorsza w powiecie braniewskim, gdzie bez pracy jest co czwarty dorosły mieszkaniec.