Sześć uczennic jednej z olsztyńskich podstawówek odniosło sukces w konkursie Odyseja Umysłu. Teraz drużyna może wystartować w światowym finale w Stanach Zjednoczonych. Jednak na drodze do spełnienia amerykańskiego snu stanęły pieniądze.

Udział w konkursie Odyseja Umysłu oznacza odejście od schematów i pracę w grupie, która uczy cierpliwości i pokory. Olsztyńska drużyna dostała do rozwiązania problem „Tajne przez poufne”.

Musiałyśmy zbudować parking trzypoziomowy. Miały z niego wyjeżdżać 3 pojazdy i każdy musiał wyjechać inną stroną — mówi Zuzanna Czedrowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie.

Praca nad przygotowaniem przedstawienia, które było rozwiązaniem problemu trwała około trzech miesięcy. Koncepcja grupy przypadła do gustu oceniającym. Uczennice zajęły drugie miejsce w swojej grupie wiekowej podczas ogólnopolskiego finału konkursu Odyseja Umysłu w Gdyni. To umożliwia im wyjazd na światowy finał do Stanów Zjednoczonych.

Drużyna zaszła już tak daleko a ich marzenie jest na wyciągnięcie ręki, ale na jego realizację brakuje pieniędzy - ponad 50 tysięcy złotych. Szczegóły dotyczące pomocy można znaleźć na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie .