Boiska, plenerowe siłownie, trasy rowerowe czy wydarzenia kulturalne. To tylko kilka przykładów na wykorzystanie ponad 3 mln złotych z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Od początku kwietnia mieszkańcy mogą składać wnioski, dzięki którym otaczająca ich rzeczywistość może stać się piękniejsza i bardziej funkcjonalna.

W Olsztynie budżet obywatelski realizowany będzie już po raz piąty. Do tej pory dzięki niemu powstało lub powstaje ponad 80 różnych projektów, które nie tylko poszerzają wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu, ale również budują społeczną aktywność.

Wystartował już nabór do tegorocznej edycji budżetu. Potrwa do 4 czerwca, więc dłużej niż w poprzednich latach. Wnioski mogą składać organizacje pozarządowe, które mają swoje siedziby w Olsztynie oraz wszyscy mieszkańcy powyżej 13 roku życia.

Małe, tak zwane osiedlowe projekty, w tegorocznej edycji olsztyńskiego budżetu obywatelskiego muszą zamykać się w kwocie 110 tys. złotych. Te większe, zintegrowane mogą kosztować nawet 300 tys. złotych. Wnioski można składać poprzez stronę internetową glosujobo.olsztyn.eu .