Droga Krajowa nr 65 z Gołdapi do Białegostoku przez Olecko i Ełk doczeka się modernizacji. Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał program inwestycyjny dla rozbudowy fragmentu trasy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Oznacza to, że kierowcy pojadą 60-kilometrowym odcinkiem trasy w zupełnie nowym standardzie. Na ten cel w budżecie państwa zagwarantowano 350 mln złotych.

Jej remont rozpoczął się dwa lata temu. Wtedy zbudowano zaledwie 15-kilometrowy odcinek od granicy państwa w Gołdapi do wsi Kowale Oleckie. Na dalsze prace zabrakło pieniędzy. Teraz w budżecie państwa zagwarantowano w sumie na przebudowę drogi krajowej nr 65 - 430 milionów złotych, z czego 350 mln na odcinek mazurski. To pozwoli na rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku.

Ta droga zapewni połączenie Mazur z przyszłymi drogami ekspresowymi Via Baltica i Via Carpatia, ale też połączy wschodnią Polskę z przejściem granicznym w Gołdapi, na razie obsługującym ruch osobowy, ale w planach jest też ruch towarowy. Inwestycja oznacza też poprawę sieci komunikacyjnej w Ełku - ulicy Przemysłowej i ulicy Grajewskiej, które zostaną wyremontowane za 40 mln złotych. Prace projektowe mają ruszyć jeszcze w tym roku. Droga Gołdap - Białystok ma być gotowa za 3 lata.