Od porażki rozpoczęli ligowe boje olsztyńscy futboliści amerykańscy. Debiutujący w I lidze Lakersi ulegli na wyjeździe rekinom z Warszawy 10:23. Przed pierwszym meczem zawodnicy zaprezentowali się kibicom w Olsztynie.

Kino obfituje w filmy o futbolu amerykańskim, nic dziwnego, że właśnie w kinie odbyła się prezentacja olsztyńskich Lakersów. Drużyna nigdy nie była tak liczna - sezon rozpoczyna 59 zawodników. Skład meczowy to 45 graczy, co oznacza komfort dla trenera, który będzie miał z kogo wybierać. Drużynę poprowadzi Jamar Dials. Amerykanin występował w barwach Lakersów w ubiegłym sezonie. W lutym został grającym szkoleniowcem.

Dials trafił z USA do Olsztyna. W odwrotnym kierunku podąża Rafał Szymański. Siedemnastolatek swoimi umiejętnościami zachwycił amerykańskich skautów. Jako pierwszy olsztynianin dostał stypendium w Stanach Zjednoczonych wartości 60 tys. dolarów. Od września będzie reprezentować barwy szkoły na przedmieściach Atlanty.

Rafał Szymański zgodnie z umową z Amerykanami, przed wyjazdem może grać tylko w juniorach, więc nie będzie mógł wesprzeć swoich kolegów w rozgrywkach I ligi. Lakersów czeka trudny sezon. Zmierzą się m.in. z weteranami rozgrywek Top Ligi: Kozłami Poznań i Warsaw Sharks.

Pierwsze spotkanie na własnym terenie Lakersi zagrają 9 kwietnia. Zmierzą się wtedy z Archers Bydgoszcz.