Nawet 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi gminy Lidzbark Warmiński, który jest podejrzany o ranienie nożem mężczyzny oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Decyzją sądu 23-latek został aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w środę, 15 marca przy ulicy Orneckiej w Lidzbarku Warmińskim. Około godziny 20:00 policjanci zostali wezwani do zdarzenia, podczas którego mężczyzna został ugodzony nożem. Obecni na miejscu świadkowie wskazali kierunek, w którym uciekł sprawca.

W wyniku pościgu funkcjonariusze zatrzymali 23-latka. Mieszkaniec gminy trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.

Pokrzywdzonemu mieszkańcowi Dobrego Miasta została udzielona pomoc medyczna. 56-latek doznał rany kłutej w okolice brzucha. Policjanci zabezpieczyli też nóż, którym posługiwał się zatrzymany 23-latek.

Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia. Na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt tymczasowy.