Proeuropejska manifestacja ponad podziałami w Warszawie i sejmowy wniosek Platformy Obywatelskiej o odwołanie premier Beaty Szydło. To tematy, które dziś (18.03) na spotkaniu zorganizowanym w Olsztynie poruszał Ryszard Petru, lider partii Nowoczesna.

Tylko w ten sposób pokażemy jedność. Tego typu demonstracje mają być też swego rodzaju presją na wspólne działania opozycji, której uważam zabrakło przy składaniu wniosku o wotum nieufności — mówi Ryszard Petru, przewodniczący Nowoczesnej.

Wspólna demonstracja pod hasłem „Kocham Cię Europo” ma się odbyć 25 marca, w dniu podpisania traktatów rzymskich. To, według Ryszarda Petru, ma być jasny znak dla Unii Europejskiej, że Prawo i Sprawiedliwość nie jest przedstawicielem narodu.

Według lidera Nowoczesnej, wniosek Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło jest skazany na niepowodzenie, bo zabrakło rozmów z resztą opozycji. Dlatego zarząd partii, której przewodniczy Ryszard Petru, jeszcze nie podjął decyzji o tym, czy ten wniosek poprze. Posłowie Nowoczesnej mają o tym zdecydować na najbliższym zebraniu klubu parlamentarnego.