Kilka lat temu gościł na wielkich ekranach, a już niebawem pojawi się na deskach elbląskiego teatru. „Dogville” w reżyserii Rafała Matusza ma być mocnym, wiosennym uderzeniem, które rozpocznie XVI Elbląską Wiosnę Teatralną.

Historia spektaklu ,,Dogville” rozgrywa się w małym miasteczku. Niespodziewanie pojawia się Grace - kobieta, która uciekła przed gangsterami i szuka schronienia. O pomoc prosi mieszkańców, którzy zgadzają się ją przyjąć pod warunkiem, że będzie dla nich pracowała. Sielanka jednak nie trwa długo.

Świetny tekst oraz świetny film, jeden z najbardziej znanych Larsa von Triera, który bardzo wnikliwie i głęboko próbuje rozpatrywać moralność naszej współczesnej cywilizacji, ludzkości — mówi Rafał Matusz, reżyser spektaklu.

Do tej pory tę mroczną historię można było zobaczyć na wielkim ekranie. Teraz aktorzy spróbują tę historię przenieść na deski teatru. Na scenie będzie można zobaczyć elbląskich aktorów, wśród nich Artura Haukę czy Martę Masłowską, która wcieli się w rolę uciekinierki Grace.

Spektakl ,,Dogville” będzie miał premierę 24 marca, wtedy też otworzy XVI Elbląską Wiosnę Teatralną.