Olsztyńscy rugbyści przekazali dwa specjalistyczne łóżka, które wspomogą pacjentów Oddziału Onkologicznego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Sprzęt udało się kupić dzięki pieniądzom zebranym podczas charytatywnego meczu.

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku olsztyńscy rugbyści przelewali pot, by móc przelać pieniądze na rzecz tych, którzy na co dzień walczą o wiele więcej: — Mamy treningi, mecze, chwile radości czy smutku, a te dzieciaki walczą o to, co jest najważniejsze czyli życie. W drugiej kolejności o godne życie, bo później nie każda osoba jest w stanie normalnie funkcjonować — mówi Przemysław Andrzejewski, prezes Rugby Team Olsztyn.

W rugby punkty zdobywa się dzięki przyłożeniom. Dzięki tym, które wykonano podczas meczu charytatywnego, mali pacjenci oddziału onkologii mają do dyspozycji dwa specjalistyczne łóżka, które udało się kupić za zebraną kwotę. O znaczeniu tego gestu mówi najlepiej przypadek 14-letniego Mateusza. Chłopiec ma powikłania po przeszczepie szpiku.

W szpitalu przebywamy bardzo długo. To nasz drugi dom, dlatego potrzebujemy dobrych warunków i łóżka — mówi Joanna Bugnacka, matka chorego Mateusza. Specjalnego łóżka znacząco poprawiającego komfort dzieci, które są poddawane intensywnemu leczeniu.

By zadbać o jak największa liczbę dziecięcych uśmiechów, olsztyńscy rugbyści zapowiadają regularność swojej akcji.