Pianista Rey Ceballo i zespół Tripulacion Cubana zagrają w kolejnym spotkaniu pod nazwą „Odlotowe koncerty”. Będzie to trzecia, po USA i Rosji, koncertowa podróż organizowana przez Warmińsko-Mazurską Filharmonię w Olsztynie wraz z Portem Lotniczym w Szymanach. Koncerty odbędą się w środę 15 marca i piątek 17 marca o godz. 19:00.

Kapitanem „Filharmonia Airways” będzie Reinaldo Ceballo – pianista, który wraz ze swoim zespołem zabierze nas w podróż na wyspę salsy, timby i cha-chy. Artysta od 15 lat związany z Polską, stworzył kilka projektów. Począwszy od znakomitej orkiestry Calle Sol (Ulica Słońca), przez jedyny w Europie musical „Conoce mi Cuba” (Poznaj moją Kubę), aż po kolejną, tym razem prawie w 100 procentach kubańską orkiestrę Tripulacion Cubana. W jej wykonaniu usłyszymy największe latynoskie przeboje w nowych aranżacjach.

Rey Ceballo to utalentowany pianista, wiolonczelista, kompozytor, producent i aranżer, pochodzący z Santiago de Cuba. Tajników fortepianu uczył go miedzy innymi Ruben Gonzales. W zespole nie brakuje innych wybitnych talentów, na instrumentach perkusyjnych Eddy Aguero Ferrer, młody utalentowany perkusista. Jedną z czołowych wokalistek zespołu jest Yaremi Alfonso, która śpiewała z Omarą Portugondo.

Wykonawcy koncertu: Rey Ceballo & Tripulacion Cubana w składzie: Reinaldo Ceballo – lider, fortepian, Fernando del Rio – kontrabas, Edilson Sanchez – gitara, Eddy Aguero – timbalesy, Yoiulan Perez – bongo, Reinier Calderin – conga, śpiew, Dominik Jaske – quiro, Michał Tomaszczyk – puzon, Luis Nubiola – saksofon, Damian Marat – trąbka, Yaremi de las Mercedes – śpiew, Tony Matamoros – śpiew, Noel Horta – śpiew.