Maluchy z klas integracyjnych olsztyńskiej podstawówki numer 25 otrzymały dziś (09.03) naprawdę zdrową lekcję i to w dosłownym tego określenia znaczeniu. Szkoła, wspólnie z Agencją Rynku Rolnego, zorganizowała uczniom zajęcia ze zdrowego odżywiania.

Przede wszystkim chcemy promować polskie, zdrowe produkty. To jest podstawowa rzecz. Druga rzecz to zachęcanie do zdrowego trybu życia, zdrowego odżywianie. Pamiętajmy, że ARR administruje dwoma programami edukacyjnymi. Pierwszy to „Mleko w szkole”, a drugi to „Warzywa i owoce w szkole”. Jeśli chodzi o te programy, to obydwa są obecne w tej szkole — mówi Dariusz Wasiela, dyrektor Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie.

Quizy i zajęcia plastyczne są uzupełnieniem programów, dzięki którym uczniowie otrzymują darmowe mleko, owoce i warzywa. Z „Mleka w szkole” na Warmii i Mazurach korzysta ponad 100 tys. uczniów, a z „Warzyw i Owoców” ponad 50 tys. To jeden z najlepszych wyników w kraju.

Agencja Rynku Rolnego szacuje, że od startu mlecznego projektu, czyli od 2004 roku, warmińsko-mazurscy uczniowie wypili ponad 90 mln szklanek mleka.