Kulomiot Konrad Bukowiecki wygrał konkurs podczas międzynarodowego mityngu Orlen Cup 2017 w łódzkiej Atlas Arenie. Niespełna 20-letni zawodnik był klasą dla siebie. Drugi w zawodach - Frank Elemba z Konga był o prawie pół metra gorszy. Pomimo tego, rekordzista świata juniorów nie był do końca zadowolony z rezultatu. Przyznał, że „na więcej nie starczyło sił, bo był to trzeci start w tym tygodniu”.

Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) zwycięzcą konkursu pchnięcia kulą. Wynik jego najlepszego pchnięcia to 20.73 m. Drugi w zawodach był Frank Elemba z Konga, który uzyskał wynik 20.27. Na najniższym stopniu podium znalazł się Michał Haratyk – 20.08.

Ten start oceniam średnio, bo miałem tylko jedno przyzwoite pchnięcie. Myślę, że wpływ na to miało zmęczenie, bo był to mój trzeci start w tym tygodniu. Teraz jest jego ciąg dalszy, w sobotę i niedzielę - mistrzostwa Polski. Wiem, że Michał Haratyk i Jakub Szyszkowski nie zamierzają mi odpuszczać. Myślę, że w takiej mocnej ekipie pojedziemy na halowe mistrzostwa Europy — powiedział Konrad Bukowiecki.

34. halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce odbędą się w Belgradzie w dniach 3-5 marca. Transmisje z zawodów przeprowadzi Telewizja Polska.