W piątek czeka nas pochmurne i mokre oblicze przedwiośnia. W ciągu dnia dodatnie temperatury, ale też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Noc już bez ujemnych wartości na termometrze.

Pogodę kształtuje niż znad Skandynawii. Z południowego-zachodu napływa ciepła masa powietrza polarno-morskiego. W piątek pochmurno, okresami opady deszczu ze śniegiem i deszczu. W dzień od 3 do 4 kresek na plusie, w nocy ciepło, od 2 do 1 stopnia Celsjusza. Biomet niekorzystny. Na barometrach 1004 hPa, ciśnienie będzie spadać.

Informacja dla narciarzy i snowboardzistów. Na Warmii i Mazurach działa obecnie osiem stoków:

Na Górze Chrobrego w Elblągu czynne 4 trasy, pół metra śniegu. Na Kurzej Górze w Kurzętniku półtora metra śniegu, czynne 3 trasy. Na Dylewskiej Górze w Lubstynku, koło Lubawy czynna 1 trasa, 80 cm śniegu. Szusować można w Rusi koło Olsztyna, 2 trasy i 50 cm śniegu. Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie, czynne 4 trasy, 60 cm śniegu. W Mikołajkach, do dyspozycji 1 trasa i 140 cm białego puchu. Okrągłe, koło Wydmin, czynne 2 trasy, metr śniegu. Szusować można także na Pięknej Górze w Gołdapi, czynne 3 trasy, 70 cm śniegu.