Wybijali szyby, rzucali w tłum kamieniami i koktajlami mołotowa raniąc niegroźnie 2 policjantów. Kolejne zatrzymanie w sprawie ulicznych zamieszek w Ełku, do których doszło po śmierci Daniela R. Policjanci zatrzymali dziś 28-latkę, która 1 stycznia brała udział w zniszczeniu baru kebab. Dotąd do aresztu trafiło 30 osób, 28 z nich usłyszało zarzuty.

Sąd Rejonowy w Ełku zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące 26-latka, który podczas zamieszek 1 stycznia miał dopuścić się czynnej napaści na policjantów i rzucać w tłum kostką brukową oraz koktajlami mołotowa. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Dziś policjanci przesłuchiwali też 28-latkę, która miała brać udział w zniszczeniu baru przy ulicy Armii Krajowej. W sumie po zamieszkach policja w Ełku zatrzymała 30 osób, 28 z nich usłyszało zarzuty udziału w zbiegowisku, niszczenia mienia i napaści na policjantów. Policja nie wyklucza, że zatrzymań może być więcej, bo śledczy nadal analizują dostępne materiały i wyjaśniają okoliczności ulicznych zajść.

Policja bada też sprawę dewastacji mieszkania, które wynajmował 41-letni Algierczyk, ale jednocześnie dementuje informacje o rzekomym zniszczeniu lokalu pod mieszkaniem, które zajmował cudzoziemiec.

Z naszych ustaleń wynika, że doszło do wyłamania drzwi i zniszczenia wnętrza mieszkania. Zniszczeniu nie uległ natomiast butik, a osoba, która go prowadzi nie ma związku z tymi osobami — mówi Agata Kulikowska de Nałęcz, Komenda Powiatowa Policji w Ełku.

Dziś, podczas konferencji w Ełku, o spokój zaapelował też Obóz Narodowo-Radykalny: — Apelujemy o zaprzestanie wszelkich aktów przemocy i wandalizmu. Chuligańskie ekscesy nie przywrócą życia Danielowi, a są pretekstem do atakowania ruchów narodowych i kibicowskich — mówi Łukasz Banaś, koordynator brygady warmińsko-mazurskiej Obozu Narodowo-Radykalnego.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że sprawę zabójstwa 21-latka z Ełku przejmuje Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. To efekt zmian administracyjnych. Od nowego roku dwie prokuratury rejonowe z terenu województwa warmińsko-mazurskiego w Ełku i Olecku weszły w struktury organizacyjne Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. To ta jednostka najprawdopodobniej będzie kontynuowała rozpoczęte przez ełckich prokuratorów śledztwo w sprawie zabójstwa Daniela R.