Choć jesteśmy na Warmii i Mazurach, to dzięki Internetowemu Teatrowi TVP dla Szkół, uczniowie z regionu mogą przenieść niemal w każdy zakątek Polski. Spektakl „Chodź na słówko” z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu dzięki łączeniu internetowemu obejrzało ponad 300 dzieci. Oczywiście za darmo i bez wychodzenia ze szkoły.

Spektakl „Chodź na słówko” w reżyserii Jerzego Moszkowicza opowiada historię słów błędnie wypowiedzianych. Przez to słowa nie wiedzą kim są i zastanawiają się jak powinny brzmieć naprawdę. W trakcie przedstawienia prowadzą ze sobą bardzo ciekawe rozmowy i zastanawiają się co zrobić, by na przykład toperz stał się nietoperzem, a kula - kurą.

Spektakl wystawiony przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu to kolejna odsłona Internetowego Teatru TVP dla Szkół. Udział w projekcie jest bezpłatny i można do niego dołączyć w każdej chwili. Przypominamy także, że do końca grudnia trwa nabór spektakli do Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych. Szczegóły, jak również terminy kolejnych spektakli, znajdują się na stronie iteatr.tvp.pl