Internetowy Teatr TVP dla Szkół powrócił po wakacyjnej przerwie. Tegoroczny sezon otworzył spektakl pod tytułem „Tajemnica Wesołego Miasteczka” z Teatru Lalek „Arlekin” w Łodzi. Dzięki łączeniom internetowym, przedstawienie mogły zobaczyć dzieci ze szkół podstawowych w całej Polsce. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego rusza czwarta już edycja Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych.

Tego dnia widownia Teatru Lalek „Arlekin” w Łodzi była wypełniona po brzegi. W świetlicy Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie, dzieci również czekały z niecierpliwością na pierwszy, powakacyjny spektakl. Tym razem Internetowy Teatr TVP dla Szkół postawił na przedstawienie realizowane w rzadko spotykanej technice pacynek.

Spektakl „Tajemnica Wesołego Miasteczka” wyreżyserował Stanisław Ochmański. Sztuka opowiada o dwóch pluszowych misiach, które przezywają wiele ciekawych przygód. Wesołe Miasteczko odkrywa przed nimi swoje tajemnice, a całe przedstawienie jest pełne niespodzianek, intryg, a nawet interakcji z widownią.

Tego rodzaju teatr może być także inspiracją dla uczniów do przedstawienia swoich spektakli. Te można zgłosić do czwartej odsłony Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych „iTeatr!”. Hasłem przewodnim tej edycji jest „Nasza klasyka” i „Sceny z Szekspira”.

Konkurs adresowany jest do uczniów w różnym wieku ze szkół, a także młodzieży z zespołów teatralnych. Warto spróbować, bo ubiegłoroczną edycję wygrały spektakle z Olsztyna - Teatru „AuTentYcZni My”, a także Teatru „Światło i Cień”. Szczegóły konkursu oraz repertuar kolejnych przedstawień można znaleźć na stronie teatr.tvp.pl.