Sukces teatrów szkolnych z Olsztyna. Teatr „Światło i Cień” z Gimnazjum nr 13 i Integracyjny Teatr Tańca „AUTentYcZni My" z Zespołu Placówek Edukacyjnych w finale Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych organizowanego przez Telewizję Polską. Do zwycięstwa potrzebna jest również Państwa pomoc. Jak można wspomóc młodych aktorów?

Teatr „AUTentYcZni My” zakwalifikował się do finału Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych w kategorii placówki oświatowe. Spektakl, który przyniósł sukces pod tytułem „Czekając na...” opowiada o przemijaniu. Zgodnie z wymogami konkursowymi spektakl został oparty na polskiej literaturze klasycznej. W tym przypadku skorzystano z poezji Bolesława Leśmiana.

Sukces odniósł także Teatr „Światło i Cień” z Gimnazjum nr 13 w Olsztynie. W kategorii szkół gimnazjalnych jury doceniło ich przedstawienie pod tytułem „Schola” oparte na XVII/XVIII-wiecznych tekstach polskich zakonników: Benedykta Chmielowskiego i Jędrzeja Kitowicza.

Na spektakle, które zakwalifikowały się do finału będzie można głosować na stronie iteatr.tvp.pl od poniedziałku, 15 lutego do końca miesiąca. Finałowa gala i ogłoszenie wyników odbędzie się 13 marca w Warszawie.