Oddział TVP S.A. w Olsztynie

2014 r. - Olsztyński Oddział Telewizji Polskiej otrzymał II nagrodę w kategorii Najlepszy Program Informacyjny na 21. Przeglądzie i Konkursie Oddziałów Terenowych TVP w Opalenicy. Jury doceniło program „Informacje”.

2014 r. - Olsztyński Oddział Telewizji Polskiej został doceniony przez Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. Oddział otrzymał specjalną statuetkę za promocję sportu środowisk wiejskich i małomiasteczkowych.

2013 r. - Olsztyński Oddział Telewizji Polskiej otrzymał wyróżnienie Partner 2013, przyznawane instytucjom wspierającym wydarzenia kulturalne w regionie.

2013 r. - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska nagrodził olsztyński Oddział Telewizji Polskiej za promocję ekologii i działanie na rzecz środowiska. Wręczenie statuetki „Zielonego Oskara” odbyło się podczas gali w Rynie.

2013r. - Olsztyński Oddział Telewizji Polskiej otrzymał, przyznawaną przez Głównego Inspektora Pracy statuetkę "Salus Publica". Łacińska nazwa nagrody oznacza "dobro publiczne". Od wielu lat olsztyński oddział TVP patronuje wielu inicjatywom Okręgowej Inspekcji Pracy. To nagroda m.in. za informowanie o prawach pracowników, bezpieczeństwie w pracy a także za ukazywanie na antenie relacji reporterskich, związanych z zakresem działania Państwowej Inspekcji Pracy.

2012r. – Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego nagrodził osoby zasłużone dla olsztyńskiej uczelni. Wśród wyróżnionych znalazł się Jarosław Kowalski, dyrektor TVP OLSZTYN. To nagroda m.in. za tworzenie pozytywnego klimatu wokół największej w regionie uczelni publicznej. Uniwersytet pojawiał się na naszej antenie ponad 800 razy.

2012 r. – Złota Maska za wieloletni patronat medialny nad Olsztyńskimi Spotkaniami Teatralnymi. Na ręce dyrektora Oddziału TVP S.A. w Olsztynie, podczas uroczystej gali, nagrodę wręczył Janusz Kijowski, dyrektor Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie.

2011 r. - Oddział Telewizji Polskiej S.A. w Olsztynie otrzymał nagrodę specjalną za popularyzację w regionie problematyki Zarządzania przez Jakość. Nagrodę przyznał Komitet Warmińsko-Mazurskiej Nagrody Jakości.

2010 r. - wyróżnienie statuetką TUUS WARMIENSIS dla instytucji szczególnie zasłużonej w organizacji obchodów Dni Papieskich w ubiegłych latach. Na ręce dyrektora Oddziału TVP S.A. w Olsztynie podczas uroczystej gali, statuetkę wręczył metropolita warmiński, abp Wojciech Ziemba.

2010 r. - nagroda Banku Żywności za wieloletnią współpracę i szerzenie misji Banku Żywności w województwie warmińsko-mazurskim.
Słowami „Dziękuję za bezinteresowną dobroć serca” – prezes Marek Borowski – założyciel Banku, podziękował za działania TVP OLSZTYN, które pokazywały rozwój Banku, pomoc osobom najuboższym oraz zachęcały do tej niesienia tej pomocy mieszkańców Warmii i Mazur. Co szóstego mieszkańca Warmii i Mazur nie stać na codzienny ciepły posiłek. Bank Żywności w Olsztynie systematycznie udziela w ten sposób pomocy stu tysiącom najuboższych z regionu. Rocznie przekazuje potrzebującym prawie cztery tysiące ton żywności.

2009 r. - Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem oddział w Olsztynie, realizuje Kampanię Informacyjną, aktywującą osoby niepełnosprawne - "Dźwignia".

Oddział TVP S.A. w Olsztynie otrzymał nagrodę za promowanie pozytywnych wzorców osób niepełnosprawnych, które znalazły swoje miejsce w świecie pomimo ułomności. Zostaliśmy uznani za medium, które szczególnie mocno uwrażliwia społeczeństwo, na obecność osób niepełnosprawncyh i często porusza ich problemy. Nagroda została wręczona na uroczystej Gali ART HEART 04.12.2009 r.

2008 r. - Oddział Telewizji Polskiej w Olsztynie został wyróżniony prestiżową nagrodą European Awards for Tourism i Zarządu Europejskiej Federacji Prasy Turystycznej za promowanie turystyki w Polsce i na świecie.

2007 r. - Za telent narracyjny, zaangażowanie społeczne i dbanie o widza. Oddział TVP S.A. w Olsztynie otrzymał wyróżnienie w najważniejszej kategorii Przeglądu i Konkursu Dziennikarzy - "Najlepszy program informacyjny", oraz pierwszą nagrodę w kategorii "Najlepszy program regionalny", za magazyn z cyklu "Polska na weekend" - "Mazury na Weekend" autorstwa Elżbiety Rutkowskiej i Krzysztofa Ligęzowskiego.

2004 r. - Nagroda Honorowa Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Oddziału w Olsztynie za rok 2003 – redakcja Panoramy Warmii i Mazur.

Jarosław Kowalski

2013 r. - Dyrektor TVP OLSZTYN otrzymał "Tarczę Bezpieczeństwa". Nagrodę przyznała Fundacja Krzysztofa Hołowczyca - „Kierowca Bezpieczny” - za promowanie na antenie TVP OLSZTYN bezpieczeństwa w ruchu drogowym na Warmii i Mazurach.

2013 r. - Jarosław Kowalski, dyrektor Oddziału TVP S.A w Olsztynie został wyróżniony Krzyżem Zasługi za działalność charytatywną i społeczną. Odznaczenie, przyznane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, wręczył wojewoda warmińsko-mazurski, Marian Podziewski.

2008 r. - nagroda specjalna od Zarządu III Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych dla osobistości zasłużonych dla świata kultury i turystyki.

2003 i 2006 r. - nagroda Ostrego Pióra dla Jarosława Kowalskiego – przyznawana przez Business Centre Club za propagowanie idei wolnego rynku i zasad przedsiębiorczości

Magdalena Golińska-Konecko

2006 r. - Nasza redakcyjna koleżanka otrzymała nagrodę "Ludzie Dobrej Woli". Magdalena Golińska-Konecko - reporterka TVP Olsztyn - otrzymała nagdodę "Ludzie Dobrej Woli 2005" przyznawaną przez Kapitułę Wielkiego Serca, co roku ludziom dobrej woli, którzy działają na rzecz biednych i potrzebujących. Magdalena Golińska-Konecko prowadzi autorski program "Okaż serce" , w którym czyta listy od najbardziej potrzebujących. Okazuje sie że na Warmii i Mazurach mieszka wielu dobrych ludzi, którzy chcą wspierać innych.

Joanna Górska

2007 r.– druga nagroda w kategorii news na PiK Twórczości Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej SA za relację reporterską o ustawkach czyli ustawianych bójkach młodzieży

Joanna Wilengowska

2013 r. - odznaka "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Nagrodę w imieniu ministra kultury, podczas 6. Forum Kultury Warmii i Mazur, wręczył wojewoda warmińsko-mazurski - Marian Podziewski.

2012 r. - wyróżnienie za program Bookriders w kategorii „Autor najlepszego programu publicystycznego związanego z regionem” podczas XIX Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP S.A.

2011 r. – wyróżnienie w konkursie "Nagroda im. Seweryna Pieniężnego" Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za profesjonalizm w przygotowaniu „Informacji Kulturalnych” emitowanych na antenie TVP Olsztyn.

2007 r. – "Wawrzyn" - Literacka Nagroda Warmii i Mazur za rok 2006. Dzieło Joanny Wilengowskiej - "Zęby", otrzymało nagrodę czytelników.

Igor Gumiński

2008 r. - nagroda "Ostrego Pióra" przyznawana przez Business Centre Club za przyczynianie się do rozwoju gospodarki wolnorynkowej.

Jolanta Wiszniewska

2008 r. - nagroda w kategorii Najlepsza relacja reporterska na XV Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP za relacje na żywo z otwarcia wioski country w Mrągowie.

Michał Górski

2008 r. - nagroda w kategorii Najlepsza relacja reporterska na XV Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP za relacje o roszczeniach Agnes Trawny.

Wojciech Chromy

2006 r. - Wyróżnienie w konkursie "Dziennikarz Roku" trafiło do współautora programu "Pod lupą" Wojciecha Chromego, na co dzień pracującego w Polskim Radiu Olsztyn.

Marta Bartoszewicz

2010 r. - dziennikarka olsztyńskiego Oddziału Telewizji Polskiej laureatką I miejsca w konkursie "Trzeci sektor w mediach". Trzeci sektor, czyli organizacje pozarządowe to rzesza ludzi, którzy swój wolny czas, a czasem całe życie poświęcają działalności na rzecz innych osób lub idei. Warto o nich pisać, warto pokazywać. Nasza redakcyjna koleżanka, robi to z wielką pasją, co zostało docenione.

Tomasz Sklinsmont

2010 r. - nominacja do nagrody "Grand Press" za materiał o seksualnych zabawach gimnazjalistów.


2010r. - honorowe wyróżnienie w konkursie "Nagroda im. Seweryna Pieniężnego" Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za reportaże: „Szpitalne błędy”, „Zabawy w gimnazjach”, „Orgie zamiast nauki”, które ukazały się w Panoramie TVP2 i w TVP Olsztyn.

Iwona Pacholska

2014 r. - II miejsce w konkursie „W rolnictwie można pracować bezpieczniej” organizowanym przez KRUS. Komisja nagrodziła ją za materiał „Bezpieczeństwo na wsi”, wyemitowany na naszej antenie 31 października 2013 roku.


2013 r. - Złota Honorowa Odznaka Warmińsko-Mazurskiego Związku Hodowców Bydła Mlecznego. Odznaka została przyznana za promowanie hodowli bydła mlecznego w programie „Rolniczy Raport” oraz za to, że na antenie TVP Olsztyn wielokrotnie poruszane są problemy hodowców bydła mlecznego.


2013 r. - wyróżnienie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Oddział w Olsztynie. Stowarzyszenie doceniło dziennikarkę między innymi za promocję regionu w programie TV Lato, w którym pokazane były uroki gminy Stawiguda.

Marta Gołąb

2013 r. - nagroda Ostrego Pióra przyznawana przez Business Centre Club za propagowanie idei wolnego rynku i zasad przedsiębiorczości.

Maciej Wróbel

2013 r. - nagroda Ostrego Pióra przyznawana przez Business Centre Club za propagowanie idei wolnego rynku i zasad przedsiębiorczości.

Wojciech Jermakow

2011r. – wyróżnienie w kategorii osobowość telewizyjna podczas XVIII Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP S.A.

Tomasz Szeremeta

2013 r. - nagroda Ostrego Pióra przyznawana przez Business Centre Club za propagowanie idei wolnego rynku i zasad przedsiębiorczości.

Aneta Olender

2014 r. - nagroda Pegaza za zasługi w dziedzienie kultury Warmii i Mazur. Statuetkę, podczas VII Forum Kultury Warmii i Mazur, wręczył wojewoda warmińsko-mazurski - Marian Podziewski.