Internetowy Teatr Telewizji dla szkół na stałe wpisał się w plan lekcji uczniów. Dzisiaj uczniowie z warmińsko-mazurskich szkół obejrzeli spektakl Teatru Maska z Rzeszowa - „Na pełnym morzu”. Sztukę na dużym ekranie obejrzało niemal ośmiuset uczniów z regionu.

Bezkresne morze. Tratwa. Trzech mężczyzn, kosz piknikowy z pełną zastawą i kompletny brak jedzenia. Tak zaczyna się spektakl „Na pełnym morzu” Joanny Zdrady. Spektakl, który po raz kolejny mogli obejrzeć uczniowie w „Internetowym Teatrze Telewizji”.

Tutaj w sposób syntetyczny mamy spotkanie z teatrem, aktorem, często też kilka słów od reżysera, od dyrektora teatru. To jest też niepowtarzalne — mówi Dorota Staszewska, nauczycielka w Szkole Podstawowej 30 w Olsztynie.

Takie organizowanie lekcji przypadło do gustu uczniom.

Chyba raczej wolimy oglądać teatr niż na przykład uczyć się języka polskiego — mówi Klaudia Osuch, uczennica Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie.

To nie tylko ucieczka od normalnych lekcji, ale i spotkanie z kulturą.

Mi się to bardzo podoba, że możemy oglądać wszyscy razem, że nie przeszkadzają sobie inni, bo wszyscy wiedzą, że to jest ciekawe — dodaje Klaudia Osuch.

Sztukę teatralną w szkole ogląda się nieco inaczej niż w normalnych warunkach.

Kiedy oglądamy teatr internetowy nie obowiązują nas też pewne zasady. Dzieci mogą zadać pytanie jeśli czegoś nie rozumieją i uzyskają odpowiedź. Nie będzie tutaj tej takiej grobowej ciszy — dodaje Dorota Staszewska.

Internetowe widowisko obejrzeli uczniowie dwudziestu placówek na Warmii i Mazurach. AA, opr. KS