W sobotę 5 kwietnia mieszkańcy Olsztyna w ramach akcji „Zdrowie pod Kontrolą” mogą skorzystać z bezpłatnych badań lekarskich.

Akcja „Zdrowie pod Kontrolą” odbywa się równocześnie w 13 miastach na ternie całego kraju. Tematycznie powiązana jest z obchodami Światowego Dnia Zdrowia, podczas których szczególna uwaga zostanie poświęcona chorobom wektorowym. W tym celu, organizatorzy akcji skupiają się na kampanii edukacyjnej dotyczącej boreliozy oraz kleszczowego zapalenia mózgu.

Poprzez swoje działania organizatorzy akcji chcą ułatwić pacjentom dostęp do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej. Członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA – Poland wychodzą poza swoje uczelnie medyczne, aby znaleźć się w miejscu, gdzie z ich pomocy może skorzystać duża grupa osób. Co najważniejsze – konsultacje są bezpłatne.

Akcja „Zdrowie pod Kontrolą” odbędzie się na ternie galerii handlowej Aura Centrum w godz. 9:00-21:00. Badania prowadzone będą przez studentów kierunku lekarskiego Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. źródło: UM Olsztyn, opr. mo