Za nami kolejna odsłona Internetowego Teatru TVP dla Szkół. Gliwicki Teatr Muzyczny wystawił spektakl „Kot w butach". Obejrzało go prawie 33 tysiące uczniów w ponad pięciuset szkołach w całej Polsce.

Z Gołdapi do najbliższego teatru jest około stu kilometrów. Do Gliwic, skąd dziś nadawany był spektakl, ponad 600 kilometrów. Uczniowie gołdapskiej podstawówki nie musieli pokonywać tej trasy. Wystarczyło kilka kamer i łącze internetowe, by na ekranie pojawił się „Kot w butach".

Czytałem książkę i widziałem inne wersje. Ta jest super — mówi Emil Wiński, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

To wersja muzyczna, do której libretto stworzył Michał Rosiński. Opowieść o przygodach Janka, zakochanego w Małgosi i zaczarowanego Kota.

Tak się dobrze składa, że dzieci na zajęciach przygotowują baśń , to będzie świetna okazja do podpatrzenia jak to robią profesjonaliści — mówi Małgorzata Becz, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Baśń muzyczną w trzech aktach obejrzało tylko w Gołdapi 150 uczniów. Internetowy Teatr TVP dla szkół to z jednej strony urozmaicenie szkolnych zajęć, z drugiej ważny element edukacji. To projekt, który doskonale wpisuje się w misyjną działalność telewizji publicznej. AK, opr. KS