Po sześciu godzinach od wypadku przywrócono ruch na drodze krajowej nr 51 między Dywitami a Olsztynem. Rano w zderzeniu trzech samochodów zginęła tam jedna osoba, a trzy zostały ranne.

Do wypadku doszło we wtorek rano na łuku drogi nr 51 w Dywitach. Czołowo zderzył się tam samochód osobowy i ciężarówka jadąca w stronę Dobrego Miasta. Zaraz potem w tira uderzyło kolejne osobowe auto.

W wypadku zginął jeden z kierowców samochodu osobowego, a trzy inne osoby zostały ranne. Według wstępnych ustaleń kierowca ciężarówki z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu.

Prowadząca do polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Bezledach droga krajowa nr 51 była całkowicie zablokowana przez sześć godzin na odcinku Olsztyn-Dywity. Policja zorganizowała objazdy przez Różnowo i Słupy, ale tworzyły się tam korki.

Po nocnym spadku temperatury we wtorek rano na drogach woj. warmińsko-mazurskiego było miejscami ślisko. Większość głównych dróg regionu ma obecnie nawierzchnię czarną i mokrą. PAP, opr. KS