Kierowcy mogą poruszać się już nową jezdnią ulicy Bałtyckiej w Olsztynie. Wykonawca zakończył prace na odcinku od skrzyżowania z ulicą Jeziorną do ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Ale otwarcie jednej części drogi, spowodowało jednak zamknięcie drugiej. Teraz tam rozpoczną się prace remontowe.

W nocy z poniedziałku na wtorek wykonawca otworzył wyremontowany fragment ulicy Bałtyckiej od skrzyżowania z ulicą Jeziorną do ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Wcześniej oddano do użytku odcinek od wiaduktu do skrzyżowania z ulicą Jeziorną. Dlatego teraz kierowcy mogą jeździć już po nowym, półtorakilometrowym odcinku. Ale problem porannych korków nie zniknął.

- Dalej korki, strasznie się jeździ, niestety nic się nie polepszyło na razie – mówi Jerzy Ludwikowski, kierowca.

- Akurat trafiliśmy, nie wiedziałem, że tu będzie ten korek, tak to bym objechał, ale trudno – mówi Krzysztof Najmowicz, kierowca.

- Korki, korki, właśnie jesteśmy spóźnieni do pracy – mówi Ada Wójcik, kierowca

- Jak na razie jeszcze trochę korek, ale jak się dokończy będzie super, miejmy nadzieję – mówi Tomasz Domin, kierowca

Korki są, bo teraz zamknięta jest druga część ulicy, która wkrótce będzie remontowana. Drogowcy liczą jednak, że nie będzie tu już tak dużych problemów jak w ciągu ubiegłego roku.

- Teraz kierowcy mają do dyspozycji zupełnie nową nawierzchnię jezdni, nie trzeba już bardzo uważać. Nie oszukujmy się - stara Bałtycka, czy stary odcinek, ten jeszcze nie wyremontowany nie wyglądał już dobrze – mówi Paweł Pliszka, rzecznik Zarządu Dróg, Mostów i Transportu w Olsztynie

Wyjazd z Bałtyckiej ma ułatwiać też łącznik prowadzący w stronę alei Schumana i ulicy Sielskiej, bo dzięki niemu kierowcy nie muszą wjeżdżać na rondo.

- Wykonujemy tylko i wyłącznie naprawy doraźne. Jjeżeli jest taka konieczność, potrzeba, to wykonujemy naprawy nawierzchni jezdni, uzupełniamy ubytki tam gdzie one występują, i które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu kierowców – mówi Paweł Pliszka.

Drugą częścią ulicy Bałtyckiej kierowcy pojechać mają pod koniec grudnia.
AN, opr. BG