Młodzież z Warmii i Mazur po raz ostatni w tym roku szkolnym uczestniczyła w projekcie Telewizji Polskiej „Internetowy Teatr dla szkół”. Tym razem tuż przed wakacjami ponad 1500 dzieci z 20 szkół podstawowych w regionie miało okazję zobaczyć spektakl „Co w trawie piszczy”.

Tym razem swój spektakl dla uczniów w całym kraju wystawili aktorzy wrocławskiego Teatru Lalek. Na scenie głównymi bohaterami były mieszkające w trawie robaki. W szkole podstawowej w Dywitach z możliwości obejrzenia spektaklu przez internet skorzystała klasa czwarta.

- Nowa forma poznania sztuki teatralnej za pośrednictwem takiego przekazu, ale przede wszystkim zabawa i dobry relaks, zasłużony relaks po tym roku pracy - mówi Bożena Wojarska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Dywitach.

I tak też większość uczniów potraktowała dzisiejszy spektakl - połączyli przyjemne z pożytecznym. A taki odpoczynek dzieciom się przyda, bo chociaż wakacje są blisko, to uczniowie jeszcze ciężko pracują na swoje szkolne świadectwo. Internetowy spektakl, który dzięki nowoczesnej technologii dotarł do uczniów z 20 szkół w regionie był ostatnim z dziewięciu przygotowanych przez teatry w całym kraju. W nowym roku szkolnym zaplanowano nowy projekt „Internetowy przegląd szkolnych zespołów teatralnych”. AnK, opr. KS