Dwie osoby nie żyją a trzy są ciężko ranne. To wynik wypadku, do którego doszło w poniedziałek wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 504, pomiędzy miejscowościami Stępień – Frombork.

Około godziny 19.00 kierowca osobowego forda stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas jezdni a następnie wypadł z drogi pokonując kilkadziesiąt metrów leśnego pobocza. Auto zatrzymało się na jednym z drzew, około czterech metrów poniżej drogi wojewódzkiej.

Samochodem podróżowało pięciu młodych mężczyzn, mieszkańców Braniewa. Lekarz obecny na miejscu wypadku stwierdził zgon dwóch osób, natomiast pozostałe trzy osoby ranne w wypadku zostały przewiezione do szpitala. W działaniach ratowniczych strażacy wykorzystali sprzęt hydrauliczny, aby uzyskać dostęp do uwięzionych osób. Usunięto również część krzaków i gałęzi w celu łatwiejszego dojścia do miejsca wypadku.

Droga wojewódzka nr 504 zablokowana była przez ponad cztery godziny. Na miejsce wypadku przyjechały trzy pojazdy ratownicze z KP PSP w Braniewie, strażaków z wojskowej straży pożarnej oraz ochotników z Fromborka. Dodatkowo cztery zespoły ratownictwa medycznego i patrole policji. Okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku wyjaśnia KPP w Braniewie. KS